Naglu griešana ir standarta procedūra suņiem un kaķiem. Nepieciešamība pēc tā rodas apmēram reizi mēnesī gadījumos, kad nagi izaug par garu un dabiski nesasmalcinās. Kaķim tas notiek, ja tas daudz pārvietojas, skrien, kāpj kokos. Suņiem šajā ziņā palīdz staigāšana pa asfaltētiem ceļiem. Bet pat šādos apstākļos kaķiem un suņiem ir nepieciešams sagriezt piekto nagu. Tas atrodas priekšējo ķepu aizmugurē tieši virs pirkstiem, nekad neko nesaskrāpē un brīvi aug, tāpēc vecākiem kaķiem tas var saritināties gredzenā un pat iegrimt ādā.
Gan kucēniem, gan kaķēniem jau no agras bērnības jāiemāca apgriezt nagus. Tikai ar šo nosacījumu visa procedūra kļūs par mājdzīvnieka ikdienu un neradīs stresu.
Pieaugot, suņa nagi var saliekties āķī un ierakties pirkstu spilventiņos, kas var izraisīt ievainojumus, iekaisumu un klibumu. Pārāk gari nagi arī noved pie pirkstu deformācijas un nepareizas pēdas novietošanas. Tas jo īpaši attiecas uz mazām (iekštelpu) suņu šķirnēm, kā arī veciem, slimiem un novājinātiem dzīvniekiem, jo tie uztur neaktīvu dzīvesveidu. Ziemā uzmanīgāk jāuzrauga spīļu stāvoklis, jo to slīpēšana notiek mazākā mērā.
Kaķiem situācija ar nagiem ir nedaudz atšķirīga. Ja kaķis iet ārā, tad viņai nevajadzētu sagriezt nagus – tie ir nepieciešami aizsardzībai un spējai paslēpties, piemēram, no suņiem, kāpjot kokā. Bet šajā gadījumā jums būs jāsamierinās ar faktu, ka mēbeles, tapetes un īpašnieku rokas var periodiski ciest no gariem un asiem nagiem. Protams, šādu kaķi var iemācīt izmantot skrāpējamo stabiņu, taču, ja mājā ir bērni, tik un tā drošāk būs nogriezt pašus naglu galus.